Posuvné brány

Zámečnická dílna naší firmy Vám poskytne brány podle Vašich individuálních požadavků včetně montáže.

POJÍZDNÁ BRÁNA
Pojízdné brány mají ve své spodní části zabudovaná krytá pojezdová kolečka fungující na kuličkových ložiskách. Po nich se brána posouvá na kolejnici zabetonované v příjezdové cestě. V horní části brány najdeme horní uzavřené vedení, které stejně jako u bran samonosných nepoškozuje otěrem povrchovou úpravu brány. Kolejnicové posuvné brány jsou vyráběné z uzavřených tenkostěnných profilů průřezu 40×40 mm až 100×70 mm.

Pro stavební připravenost pojízdných posuvných bran je důležité především zabetonování základové desky a vodícího sloupku. V případě pohonu přivedení elektrické energie o napětí 230 V. Stavební připravenost je vždy třeba upřesnit s dostatečným předstihem. Oproti samonosným branám nám v tomto případě postačí boční prostor pro odsunutí o pouhé délce průjezdu

Pojízdná brána

NESENÁ BRÁNA
Nesené brány jsou konstruované z uzavřených tenkostěnných profilů průřezů 40×40 až 80×80 mm. Ve spodní části je brána osazena silnostěnným C profilem. Brána je C profilem vedena na soustavě uzavřených kuličkových ložisek, ložiska jsou součástí vozíků. Vozíky jsou pevně ukotvené na zabetonované základové desce. V horní části brány najdeme horní uzavřené vedení. To je řešeno tak, aby otěrem nemohlo poškozovat povrchovou úpravu brány. Rozměry samonosných posuvných bran jsou vždy řešené individuálně podle rozměrů stavebních otvorů. Při plánování nesené brány je potřeba mít na mysli to, aby byl dostatečný prostor na zasunutí brány. Tento prostor musí být o 1/3 větší, než je průjezdná šířka brány.

Nesená brána

DRUHY VÝPLNÍ: POVRCHOVÁ ÚPRAVA:
  • dřevěné příčky
  • kovové příčky
  • plech
  • pletivo
  • ozdobné tvary
  • a další materiály dle přání zákazníka
  • základový nátěr
  • základový + barevný nátěr dle vzorníku RAL
  • žárové pozinkování zabraňující korozi

POHONY K BRANÁM
K posuvným bránám je možné dodat elektrický pohon.

Sestava pro posuvnou bránu je limitována hmotností brány. Pro nejčastěji používané brány jsou dostačující pohony konstruované pro posuvnou bránu do 300 kg, ale dodávají se i pohony pro brány s hmotností více jak 2000 kg. Sestava standardně obsahuje 1 motor s řídící jednotkou, anténu, přijímač, ovladač. Motor je připevněn na základové desce na vnitřní straně ve směru posuvu.

Případný signál k otevření, zadaný buď z dálkového ovladače, klíčového spínače nebo jiného druhu aktivátoru, zachycuje prostřednictvím antény a přijímače řídící jednotka, která uvede do chodu motor a následně posuvnou bránu.

Brána se pohybuje po ozubeném hřebenu, jehož délka závisí na šířce automatizované brány. Ozubený hřeben je vyroben z tvrzeného plastu nebo z pozinkované oceli.

Pohyb by měl být jištěn bezpečnostní optozávorou, která signalizuje řídící jednotce možnou překážku v dráze pohybu; pohyb křídel brány se pak zastaví a přepne na zpětný chod. Jako další bezpečnostní prvek lze použít výstražné světlo, které po celou dobu aktivace pohonu svítí.

Pohon

Fotogalerie – ukázky práce